Ayayorgi koyunda gündüz &gece :)

Ağustos 2012…

ÇeşmeAyayorgi koyu küçük bir koy, 2012 itibariyle sırasıyla beachler: Babylon, Sole mare, Marrakech, Paparazi, Kafe pi yanyana sıralanmış durumda, durum böyle olunca herhangi birinden denize girince yüzerken hepsini görmeniz mümkün! Birinde çalan müziği hepsi dinliyor!

Ayayorgi koyunun denizini pek beğenmedim kumsal yok, tüm beachlerde iskelelerden denize giriliyor! Küçücük bir koy ve işletme çok olunca deniz suyu kirlenmiş.

Ayayorgi koyu
Ayayorgi koyu

Biz aslında Cumartesi günü de önce Ayayorgiye gitmiştik ama haftasonu da olması nedeniyle müthiş kalabalıktı beachlerin hiç birinde yer yoktu!

Sütten ağzımız yanınca Pazar günü için, Paparazi’den rezervasyon yaptırıp öyle gittik. (Anlayacağınız Çeşme haftasonları Paris gibi oluyor, rezervasyon şart) 🙂 Ayayorgi’deki beachlerden biri olan Paparazi’yi bize yakın bir arkadaşımız tavsiye etti. Eğer aile tipi sessiz sakin rahat bir mekan arıyorsanız burayı tercih edebilirsiniz, biz hizmetinden memnun kaldık.

Paparazi beach, Ayayorgi
Paparazi beach, Ayayorgi
Paparazi bech, Ayayorgi
Paparazi bech, Ayayorgi

Ayayorgi’nin beachleri hava kararınca disco’ya dönüşüyor. Bence Ayayorgi’nin geceleri daha güzel, biz bir gece eğlenmek için Sole Mare’yi tercih ettik.

Sole mare, Ayayorgi
Sole mare, Ayayorgi

Size tavsiyem Ayayorgideki beachlere gündüz mümkün olduğunca erken (HELE Kİ HAFTASONU KESİN REZERVASYON YAPTIRIN) gece ise geç saatlerde gidin! Çoğunluk İzmir’den gelince mekanlar geç saatlerde ancak doluyor.

Sole mare, Ayayorgi

Gelelim yeniden Sole Mare’ye. Ortada genişçe bir bar, etrafında bistrolar, bir de iskelesi var; mekan olarak geniş ve şık. Müzikleri güzeldi, ortam da benim düşündüğümün aksine rahattı, hele ki barmenler çok kafaydı. Eğlenceli bir geceydi!

Sole mare, Ayayorgi

İşte bizim bir haftalık gezimiz böyle geçti. İzmir’in kordonunu, Şirince’nin yöresel pazarını, Efes’in mitolojik tanrılarını, Karasu koyunun domuzlarını, Foçanın taş evlerini, Çeşmenin soğuk sularını, Ayayorginin eğlenceli gecelerini, Alaçatının maviş kapılarını bavulumuza koyup düştük evimizin yoluna…… 😉

yeni gezilerde görüşmek üzere!

İzmir
iZMiR
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s